FAQ - Najczęsciej zadawany pytania

Prosta odpowiedź: 3400zł.

NA LUZIE! Ten dzień dla większości par młodych to wielki stres, dlatego nie ma sensu dodatkowo go potęgować. Tego dnia staram się być niewidoczny dla Was jak i dla innych gości weselnych. Dla mnie, najważniejsze są emocje a nie ustawianie ludzi w ten albo w inny sposób. Potrafię podpowiedzieć / zasugerować jak w danym momencie się zachować, natomiast NIGDY nie każe zrobić czegoś co miałoby zakłócić naturalność tych chwil. Niewidoczny - nie znaczy też, że z nikim nie rozmawiam ;) Wręcz przeciwnie, jeśli dana sytuacja tego wymaga lub jesteśmy w fazie oczekiwania na kolejny ślubny etap tego dnia - staram się zachowywać jak najbardziej naturalnie, tak gdybym był gościem a nie wykonawcą zlecenia :) .

Przygotowania zaczynam od pana młodego i jest to najczęściej 3h przed godziną ślubu w kościele (o ile dystans między domami nie jest zbyt duży). Pozwala to na spokojne podejście do tematu w skupieniu bez niepotrzebnego stresu.

Jak najbardziej, jeśli tylko miejsce na to pozwala :) 15-20 minut w godzinach zachodzącego słońca potrafi zdziałać cuda.

Maksymalnie do 90 dni od ślubu lub pleneru (jeśli był wykonywany)

Wychodzę z założenia, że lepiej pozostawić pewien niedosyt niż w drugą stronę i za racjonalną granicę przyjmuję 500 zdjęć. Zdjęcia są starannie przeze mnie wybrane, gdzie za priorytet uznaję przyjemność oglądania. Mam na myśli unikatowe kadry - a nie dziesięciu takich samych zdjęciach wujka tańczącego z panną młodą :) Wszystkie przekazane fotografie poddane są oczywiście autorskiej obróbce.

Jesteśmy zdani na elektronikę więc nigdy nie ma 100% pewności co do tego, czy sprzęt nie zawiedzie... Natomiast podczas ślubu korzystam z pełnoklatkowego aparatu z zapisem na dwie karty pamięci jednocześnie (w razie gdyby jedna odmówiła posłuszeństwa, kopia zdjęć automatycznie jest na drugiej). Dodatkowo na zleceniu mam jeszcze drugi, zapasowy aparat. Po przyjeździe do domu materiał zgrywam na dwa rózne dyski twarde więc jak widać, staram się ryzyko utraty materiału zniwelować do minimum.

Najczęściej pracuję w woj. wielkopolskim (Kalisz, Konin, Pleszew, Ostrów Wielkopolski) ale również w woj. łódzkim (Sieradz, Sochaczew, Łódź). Podałem właśnie te rejony ponieważ mieszkam na pograniczu tych dwóch województw. Nie wyklucza to oczywiście pracy gdzieś dalej, w dzisiejszych czasach transport to nie problem :)

Pracuję na najnowszym pełnoklatkowym modelu bezlusterkowca SONY oraz na jasnych stałoogniskowych obiektywach, dlatego takie okoliczności nie sprawiają mi problemu. W kościele liczy się dla mnie klimat uroczystości, dlatego pracuję WYŁĄCZNIE na świetle zastanym (nie używam lamp błyskowych).

Zdecydowanie Nie :) Stawiam na klasyczną białą koszulę w parzę z ciemnymi spodniami, także nie będziecie się musieli za mnie wstydzić ;)

Pewnie! Zajmuje się również fotografią okolicznościową (18stki, jubileusze, eventy firmowe) oraz fotografią portretową (indywidualna, narzeczeńska, rodzinna).